Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera Stellantis Communications i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami

04 sie 2020

Mistrzostwa FIA F4 Championship powered by Abarth we Włoszech i w Niemczech: debiutanci na najwyższym stopniu podium.

W pierwszy weekend Mistrzostw FIA F4 Championship powered by Abarth we Włoszech i Niemczech, na dwóch torach, Misano Adriatico i Lausitzring, na których miała miejsce inauguracja sezonu, odbyło się 6 wyścigów i wyłoniono 5 zwycięzców.

• W pierwszych 3 wyścigach włoskich Mistrzostw F4 Championship powered by Abarth, wyróżnili się 3 włoscy debiutanci: Gabriele Minì, Andrea Rosso i Francesco Pizzi.
  • W pierwszym etapie Mistrzostw ADAC F4 powered by Abarth, podwójny sukces Anglika Jonny'ego Edgara i zwycięstwo Finna, Eliasa Seppänena.

W pierwszym zawodach włoskich Mistrzostw F4 Championship powered by Abarth, które rozegrały się na torze Misano Adriatico, nazwanym imieniem Marco Simoncellego, wzięło udział 21 kierowców z 14 krajów. Wszystkie trzy wyścigi były bardzo zacięte i wyłoniły trzech różnych zwycięzców. Wszyscy to młodzi włoscy kierowcy, którzy zaczynali swoją wyścigową przygodę na torach kartingowych, a teraz zadebiutowali za kierownicą prawdziwego bolidu.
W pierwszym wyścigu zwyciężył młody Gabriele Minì, który startował z pole position i zdołał utrzymać się na czele do końca, mimo ataków swojego rodaka Francesco Pizziego, który ukończył wyścig zaledwie 546 milisekund później. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Filip Ugran.
Zwycięzcą drugiego wyścigu był również Włoch: Andrea Rosso, który wyprzedził Ugrana i Pizziego, a Minì zajął czwarte miejsce. Pizzi zwyciężył w ostatnim wyścigu, wyprzedzając Minìego i Szweda Dino Beganovica.

W klasyfikacji generalnej włoskich Mistrzostw F4 Championship powered by Abarth, Pizzi zajmuje pierwsze miejsce z 3 punktami przewagi nad Minìm. Żaden włoski kierowca nie wygrał wyścigu w tych Mistrzostwach od 2018 roku.
Kolejna runda Mistrzostw F4 Championship powered by Abarth  we Włoszech odbędzie się na torze Imola od 28 do 30 sierpnia.

Inauguracja niemieckich Mistrzostw ADAC F4 powered by Abarth odbyła się na spektakularnym torze Lausitzring. Zwycięzcą dwóch pierwszych wyścigów był Anglik, Jonny Edgar, który w pierwszym wyprzedził Niemca Joshuę Dürksena, a w drugim Jacka Crawforda z USA. Trzeci wyścig wygrał Fin, Elias Seppänen, wyprzedzając Francuza Victora Berniera.
Edgar wykazał się wielką dojrzałością, zwyciężając zarówno w pierwszym wyścigu na suchej nawierzchni, jak i w drugim na mokrej nawierzchni.
Anglik Edgar znajduje się na szczycie klasyfikacji generalnej Mistrzostw z przewagą 120 punktów nad Finnem Seppänenem.

Następne wyścigi odbędą się na torze Nürburgring w dniach 14-16 sierpnia.