Přihlaste se k odběru newsletteru

Přihlaste se k odběru newsletteru Stellantis Communications a budete dostávat aktuální informace o všech novinkách

18 kvě 2019

Alfa Romeo triumfovala v letošním závodu 1000 Miglia. Její vozy se umístily na 1. a 2. místě!

• Letošní ročník závodu Mille Miglia (1000 mil) opět upevnil pouto se značkou Alfa Romeo. Po 1794,07 kilometrech se z vítězství radovala Alfa Romeo. • V 37. ročníku 1000 Miglia zvítězili Giovanni Moceri a Daniele Bonetti s modelem 6C 1500 SS z roku 1928. Jedná se o vůz z kolekce FCA Heritage, který je běžně vystavený v muzeu Alfy Romeo v Arese. • Na druhém místě se umístil model 6C 1750 SS Zagato z roku 1929 s posádkou Vesco–Guerini. • Díky vítězství Moceriho a pátému místu modelu 6C 1750 SS Young s posádkou Cavalli–Gamberini zvítězila Alfa Romeo také v poháru sponzorů. • Zajímavých výsledků dosáhly také další modely značky. Všechna vozidla nasazená oddělením FCA Heritage dokončila 37. ročník závodu Brescia–Řím–Brescia úspěšně. • Davy fanoušků aplaudovaly Alfě Romeo 1900 Sport Spider s číslem 1000 řízené Albertem Cavaggionim, ředitelem značky Alfa Romeo v regionu EMEA, a jeho spolujezdkyni Federice Masolini, nejznámější tváři světa formule 1. Z potlesku se těšila také Alfa Romeo 1900 Super Sprint s posádkou Prisca Taruffiand a Savina Confaloni. • Uznání si vysloužila i oficiální flotila závodu tvořená produkčními modely Alfa Romeo, které demonstrují nový přístup značky.

• Letošní ročník závodu Mille Miglia (1000 mil) opět upevnil pouto se značkou Alfa Romeo. Po 1794,07 kilometrech se z vítězství radovala Alfa Romeo.
  • V 37. ročníku 1000 Miglia zvítězili Giovanni Moceri a Daniele Bonetti s modelem 6C 1500 SS z roku 1928. Jedná se o vůz z kolekce FCA Heritage, který je běžně vystavený v muzeu Alfy Romeo v Arese.
  • Na druhém místě se umístil model 6C 1750 SS Zagato z roku 1929 s posádkou Vesco-Guerini.
  • Díky vítězství Moceriho a pátému místu modelu 6C 1750 SS Young s posádkou Cavalli-Gamberini zvítězila Alfa Romeo také v poháru sponzorů.
  • Zajímavých výsledků dosáhly také další modely značky. Všechna vozidla nasazená oddělením FCA Heritage dokončila 37. ročník závodu Brescia-Řím-Brescia úspěšně.
  • Davy fanoušků aplaudovaly Alfě Romeo 1900 Sport Spider s číslem 1000 řízené Albertem Cavaggionim, ředitelem značky Alfa Romeo v regionu EMEA, a jeho spolujezdkyni Federice Masolini, nejznámější tváři světa formule 1. Z potlesku se těšila také Alfa Romeo 1900 Super Sprint s posádkou Prisca Taruffiand a Savina Confaloni.
  • Uznání si vysloužila i oficiální flotila závodu tvořená produkčními modely Alfa Romeo, které demonstrují nový přístup značky.

Dnes ráno, přesně v 7 hodin, vyrazila z Boloně barevná kolona vozidel na poslední etapu letošního závodu 1000 Miglia. Na letošní ročník se bude vzpomínat jako na další posílení historického pouta mezi značkou Alfa Romeo a tzv. „Freccia Rossa" neboli závodem červených šípů. Na nejvyšší stupeň vítězů se v Brescii postavila posádka Giovanni Moceri a Daniele Bonetti sedlající Alfu Romeo 6C 1500 SS z roku 1928, na druhém místě se pak umístila posádka Vesco-Guerini s vozem Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato. Moceri je současným mistrem Itálie v šampionátu Grandi Eventi ACI Sport a v posledních letech zvítězil ve všech hlavních italských historických závodech v pravidelnosti jízdy: Mille Miglia, Targa Florio, Nuvolari Gran Premio a Coppa d'Oro delle Dolomite. Vůz, který v letošní sezoně pilotuje, se vyznačuje karoserií Farina a je součástí kolekce FCA Heritage. Když zrovna Alfa Romeo 6C 1500 SS nezávodí, je k vidění v muzeu Alfy Romeo v Arese. Tento vůz zvítězil rovněž v letech 2005, 2007 a 2008. Značka Alfa Romeo zvítězila rovněž v poháru sponzorů, a to díky vítězství Moceriho a pátému místu modelu 6C 1750 SS Young s posádkou Cavalli a Gamberini.

Poslední kilometry v dešti a následná záplava úspěchů

Poslední etapa vedla přes Modenu, Reggio Emilia, Langhirano, Parmu a Busseto. Po nádherných scenériích se přihnal poměrně dramatický liják, který po přesunu vozidel do Lombardie, regionu vzniku závodu, dodal celé akci ještě epičtější rozměr. Závod navštívil Cremonu, poté provincii Brescia: Carpenedolo, Montichiari a Travagliato, a nakonec triumfálně dosáhl Brescie. Vozidla absolvovala i tradiční přehlídku podél Viale Venezia. Celý závod provázely nadšené davy příznivců historických vozidel: na každém náměstí, v oknech a ve dveřích čekali na vozidla fanoušci, kterých je rok do roku více. Všechny oči byly upřené na toto muzeum na kolech a mobilní telefony fanoušků dokumentovaly projíždějící skvosty, včetně modelů speciální série Alfa Romeo Racing Giulia a Stelvio Quadrifoglio. Tyto modely vzdávající hold monopostům formule 1 C38 se mezi davy nadšenců cítily jako doma. Závod Mille Miglia je zážitkem na celý život, každoročně navštíví nejkrásnější místa Itálie a letos byl zakončen dalším velkolepým triumfem Alfy Romeo.